Cumhurbaşkanımız sayın Mustafa Akıncı himayelerindeki "Kuzey Kıbrıs 22. Uluslararası Bellapais Müzik Festivali"ne hoş geldiniz. Festivale kuruluşundan bu yana değerli destek ve katkıları ile hayat veren Cumhurbaşkanlığı, TC Büyükelçiliği, K.K.T.C. Başbakanlığı , Dışişleri Bakanlığı, duyarlı tüm resmi ve özel daire, kurum, kuruluş ve sanatseverlere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Birleşmiş Milletler Kıbrıs Barış Gücü eski Komutanı Tümgeneral Hebert J. Figoli'nin Festival Komitemize gönderdiği mektup özetle şunları yazıyor. "Eşimle birlikte, Kuzey Kıbrıs Uluslararsı Bellapais Müzik Festivali'ne şeref misafiri olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Bellapais'te sahne almak için dünyanın dört bir yanında gelen uluslararsı böylesine yetenekleri izlemek gerçekten bizi derinden etkiledi. Asıl bu muhteşem virtuozların Bellapais'e davet edilmesini sağlayan Festival "beyin takımı"nı yürekten kutlamak isterim. Yoğun programım elverdiği sürece bu usta sanatçıların tümünü izlemek isterim. Tanrının bahşettiği benzersiz yeteneklerini tüm dünya ile paylaşan muhteşem performansları için gönülden teşekkür etmek isterim. Hakikaten bravo!!!"

Bellapais Festivali kapsamında verdikleri parlak konserden sonra "Milano Yaylı Çalgılar Dörtlüsü" nün çellisti Luca de Muro, Bellapais Manastırı'nı sanatçı duyarlığı ile birkaç cümlede özetleyerek dedi ki,"Dünyada pek çok ülkede, pek çok salonda konser verdik ama, Bellapais bambaşka. Bellapais her şeyiyle yaşıyor. Muhteşem mimarisiyle, benzersiz akustiğiyle, ışıklandırmasıyla, köyüyle, misafirperver halkıyla ve sıra sıra pub ve lokantalarıyla yaşıyor. Burası 'yaşayan bir tarih' ve tarih hepimizin müşterek hazinesi. Bellapais Manastırı'nda konser vermek, her müzisyen için bir ayrıcalık ve onurdur. Dinleyici ile böylesine bütünleştiğimiz bu geceyi unutamayız."

Dünyaca ünlü Alman Bariton Ivo Berkenbusch 8. Uluslararası Bellapais Müzik Festivali'nde unutulmaz bir resital verdi. Ünlü sanatçının Festival Komitemize yazdıklarını paylaşmak isteriz. Berkenbusch yazısında diyor ki:"Bu çok önemli uluslararası Festivalde resital vermek üzere beni davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Festivalinizin böylesine profesyonelce organize edilmesi beni çok şaşırttı. Alman festival yetkililerinin bile sizlerin profesyonelliğinden öğrenecekleri var. Her şey için çok teşekkür ederim. Ivo Berkenbusch"
Alman Bariton Berkenbusch' un yazdıkları, aylar süren festival organizasyon çalışmalarının yorgunluğunu bir anda unutturdu bize.
Bu ayrıcalıklı destek ve katkılar Bellapais'i dünyanın mücevher gibi en seçkin piyanolarından "kadife sesli" bir Bösendorfer'le taçlandırdı. Bellapais, mükemmel akustiği ve piyanosu ile de uluslararası düzeyde bir konser salonu.
Bu yıl ve her yıl sanatsever halkımız, ülkemizi ziyaret eden misafirlerimizle klasik müziğin evrensel dilini paylaşmak için 21 Mayıs'tan itibaren dört hafta süreyle tarihi Bellapais Manastırı'nın muhteşem atmosferinde buluşuyor. Bu benzersiz şölene hoş geldiniz.

 

" KUZEY KIBRIS 22. ULUSLARARASI BELLAPAİS MÜZİK FESTİVALİ"
" NORTH 22th CYPRUS INTERNATIONAL BELLAPAIS MUSIC FESTIVAL"
Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı''nın yüksek himayelerinde
Under the auspices of His Excellency President Mustafa Akıncı'
 

FESTİVAL ORGANİZASYONU /
Festival Organised By
MÜZİK VAKFI 
MUSIC FOUNDATION
MÜTEVELLİ HEYETİ /
The Trustees of the Music Foundation
Yılmaz TANER, İlker NEVZAT, Rezan NEVZAT, Şifa TANER
FESTİVAL GENEL KOORDİNATÖRÜ /
Festival General Coordinator
Yılmaz TANER
FESTİVAL SANAT DANIŞMANI/
Festival Art Advisor
Rüya TANER
Konser Piyanist / Concert Pianist AGSM, ARCM,GSMD Premier Prix
KAPAK FOTOĞRAFI /  
Cover Photograph

Mustafa ATUN


11,  Gündüz  Tezel  Street
, Lefkosa, TRNC. Mersin 10 Turkey.
Tel: 00 90 (392) 227 1568 
 0542-8546417
 

Web Site : www.bellapaisfestival.com
E-Mail : info@bellapaisfestival.com
   

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sponsorlar Major Sponsors
KKTC CUMHURBAŞKANLIĞI
TRNC PRESIDENT'S OFFICE 
T.C. LEFKOŞA BÜYÜKELÇİLİĞİ
EMBASSY OF REPUBLIC OF TURKEY

K.K.T.C. Başbakan YARDIMCILIĞI ve K.K.T.C. MALİYE BAKANLIĞI
 
THE deputy Prime Ministry and trnc MINISTRY OF FINANCE


K.K.T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI/
TRNC FOREIGN MINISTRY
TANITMA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
 

K.K.T.C. MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI /TRNC NATIONAL EDUCATION MINISTRY AND CULTURE
KÜLTÜR DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
TRNC TOURISM AND ENVIROMENT

 

   Designed, Maintained and Hosted by Kibris.Net